Efekt fish SPA w kosmetykach Garra Rufa Cosmetics

Dermokosmetyki Garra Rufa Cosmetics, dzięki swej unikatowej formule bazującej na właściwościach enzymu rybek Garra Rufa, pozwalają uzyskać efekt gładkiej i miękkiej skóry, podobny do tego, jaki osiąga się po wykonaniu peelingu w salonie Fish SPA.

Fish SPA to nic innego jak naturalny peeling skóry, wykonywany przez rybki z gatunku Garra Rufa, które podczas zabiegu w gabinetach kosmetycznych i salonach urody pływają w akwarium. Te bezzębne malutkie rybki, posługują się jedynie delikatnymi pyszczkami, „wysysając” zrogowaciały naskórek, delikatnie łaskocząc i dając dużo radości oraz relaksu, a przy okazji poprawiając również krążenie. Najpopularniejszą formą Fish SPA jest pedicure, czyli peeling stóp, jednak równie dobrze temu zabiegowi można poddać pozostałe części ciała, np. dłonie. Istotną rolą rybek Garra Rufa w całym tym procesie jest enzym, tzw. ditranol, który rybki wydzielają podczas usuwania martwego naskórka z wybranej partii ciała. Jego działanie antymitotyczne, bakteriobójcze, grzybobójcze oraz przeciwłojotokowe przyspiesza odnawianie oraz regenerację skóry, znajdując również zastosowanie medyczne w łagodzeniu objawów niektórych chorób dermatologicznych (tzw. ichtioterapia). Właśnie dlatego ditranol jest znanym składnikiem kremów na łuszczycę, egzemę czy atopowe zapalenie skóry. Podczas sesji Fish SPA, jego właściwości sprowadzają się głównie do odbudowy, regeneracji oraz nawilżenia skóry wybranej części ciała poddanej peelingowi.

Analogiczny efekt miękkiej i gładkiej w dotyku skóry, uzyskiwany w wyniku zabiegu w salonie Fish SPA, gwarantują dermokosmetyki Garra Rufa Cosmetics. Marka powstała z inspiracji naturą, a dokładnie z obserwacji działania enzymu – ditranolu, który uwalniany jest podczas peelingu wykonywanego przez rybki. Unikatowa receptura kosmetyków, opracowana przez niemieckich ekspertów, oddaje właściwości ditranolu, dzięki czemu efekt stosowania produktów Garra Rufa Cosmetics jest jest podobny do finalnego rezultatu zabiegu w Fish SPA.. Jak to możliwe? Otóż składy dermokosmetyków powstały w oparciu o zjawisko biomimetyzmu, czyli naśladowania natury. Oznacza to więc tyle, że działanie wspomnianego enzymu jest odtwarzane w warunkach laboratoryjnych, a same dermokosmetyki nie zawierają ditranolu, a jedynie jego właściwości. Tym sposobem ich działanie jest podobne do pracy, którą wykonują rybki podczas peelingu w salonie Fish SPA.

!!! WAŻNE !!! W produkcji Garra Rufa Cosmetics nie biorą udziału rybki Garra Rufa. Dermokosmetyki nie są testowane na żywych organizmach. Garra Rufa Cosmetics nie zawiera enzymu ryb Garra Rufa Cosmetics, tylko bazuje na jego właściwościach.