Garra Rufa Cosmetics – kosmetyki z solą z Morza Martwego

Moc soli i zawartych w niej minerałów z Morza Martwego doceniano już od tysiącleci. Te niezwykle cenne dla urody i zdrowia składniki, wykazujące liczne właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze, znalazły się również w składzie dermokosmetyków Garra Rufa Cosmetics. Dlaczego warto po nie sięgnąć?.

Sól z minerałami z Morza Martwego

Skład soli z Morza Martwego różni się znacznie od struktury soli występującej w pozostałych słonych akwenach morskich. Podstawą zawartości wszystkich mórz i oceanów jest chlorek sodu, czyli zwykła sól kuchenna, podczas gdy Morze Martwe zawiera jedynie jej śladowe ilości. To powoduje, że sól z Morza Martwego jest niezwykle bogata w minerały, które posiadają dobroczynne działanie na skórę całego ciała. Dzięki wysokiej zawartości magnezu oraz potasu, sól z Morza Martwego zwana jest solą potasowo-magnezową. Oprócz tych cennych pierwiastków, sól morska z Morza Martwego zawiera również wapń, sód, chrom, cynk, mangan, miedź, bromki, jodki, siarczany, węglany i chlorki. Jej niezwykłe walory zdrowotne i estetyczne wykorzystuje się z powodzeniem w gabinetach kosmetycznych oraz salonach urody, a także w produkcji kosmetyków z dobrym składem, m.in. takich jak Garra Rufa Cosmetics.

Sól morska z Morza Martwego i jej zastosowanie w kosmetologii

Dzięki bogatej kompozycji minerałów, sól z Morza Martwego posiada zbawienne działanie na skórę, zapewniając jej skuteczną regenerację i optymalne nawilżenie. Jej regularne stosowanie pobudza krwiobieg, ujędrnia, zmiękcza i wygładza skórę, a nawet działa wyszczuplająco, pomagając w likwidacji cellulitu. Nic więc dziwnego, że sól z Morza Martwego cieszy się tak dużą popularnością w kosmetyce. Poszczególne minerały spełniają ważną rolę w pielęgnacji całego ciała:

Oryginalna sól z Morza Martwego, która jest ważnym komponentem receptury Garra Rufa Cosmetics, zawiera wszystkie wymienione wyżej pierwiastki. Dzięki zróżnicowanej ofercie niemieckich dermokosmetyków z zawartością soli z Morza Martwego, zbawienny efekt tego składnika odczuć można m.in. na twarzy po aplikacji kremu, na włosach po użyciu szamponu, a także na całym ciele po zastosowaniu głęboko nawilżającego balsamu. Sól z Morza Martwego idealnie sprawdza się także do kąpieli, dlatego warto sięgnąć po żel pod prysznic Garra Rufa Cosmetics, stanowiący uzupełnienie duetu z balsamem. Minerały z Morza Martwego bez wątpienia stanowią również cenny składnik nawilżający i odżywczy takich kosmetyków jak krem do rąk czy krem do stóp, których można używać samodzielnie lub jako ostatni etap peelingu dłoni i stóp. Kompleksowa pielęgnacja ciała z prawdziwą solą z Morza Martwego to obowiązkowy punkt porannej i wieczornej toalety.

Gładka i miękka skóra jak po peelingu w Fish SPA

Analogiczny efekt miękkiej i gładkiej w dotyku skóry, uzyskiwany w wyniku zabiegu w salonie Fish SPA, gwarantują dermokosmetyki Garra Rufa Cosmetics. Marka powstała z inspiracji naturą, a dokładnie z obserwacji działania enzymu – ditranolu, który uwalniany jest podczas peelingu wykonywanego przez rybki. Unikatowa receptura kosmetyków, opracowana przez niemieckich ekspertów, oddaje właściwości ditranolu, dzięki czemu efekt stosowania produktów Garra Rufa Cosmetics jest jest podobny do finalnego rezultatu zabiegu w Fish SPA.. Jak to możliwe? Otóż składy dermokosmetyków powstały w oparciu o zjawisko biomimetyzmu, czyli naśladowania natury. Oznacza to więc tyle, że działanie wspomnianego enzymu jest odtwarzane w warunkach laboratoryjnych, a same dermokosmetyki nie zawierają ditranolu, a jedynie jego właściwości. Tym sposobem ich działanie jest podobne do pracy, którą wykonują rybki podczas peelingu w salonie Fish SPA.

!!! WAŻNE !!! W produkcji Garra Rufa Cosmetics nie biorą udziału rybki Garra Rufa. Dermokosmetyki nie są testowane na żywych organizmach. Garra Rufa Cosmetics nie zawiera enzymu ryb Garra Rufa Cosmetics, tylko bazuje na jego właściwościach.